Vítejte na domovské stránce systému Groma

GROMA je geodetický systém pracující v prostředí MS Windows. Systém je určen ke komplexnímu zpracování geodetických dat od surových údajů přenesených z totální stanice až po výsledné seznamy souřadnic, výpočetní protokoly a kontrolní kresbu.

Na této stránce můžete získat informace o systému GROMA a jeho nadstavbách, bezplatné demonstrační verze, vzorová vstupní data a ukázkové výstupy. Naleznete zde i informace o cenách a distributorech, u nichž je možno systém zakoupit, a referenční částečný seznam uživatelů.


POZOR! Instalace Gromy pro Home Office
Vzhledem k nastalé situaci jsme se rozhodli vyjít vstříc všem uživatelům, kteří jsou nuceni pracovat mimo kancelář (a pokud možno usnadnit práci i správcům sítí), a nabízíme na přechodnou dobu instalaci Gromy, která běží bez hardwarového klíče, pouze s časovou licencí. Chceme vám tak umožnit bezproblémovou práci z domova nebo odkudkoli mimo kancelář.

Licence je platná prozatím do 1.8.2021.

Instalaci Gromy si můžete stáhnout zde.

Instalaci MySQL serveru a ODBC driveru si můžete stáhnout zde:
mysql-installer-community-5.6.22.0.msi
mysql-connector-odbc-5.3.7-win32.msi


Distribuce nové verze Gromy, v.13.0, byla zahájena.

Popis změn mezi v.12 a v.13 naleznete zde, ceny upgrade naleznete v ceníku.

POZOR! Groma v.13 je zatím bez grafického modulu. Vývoj nové verze grafického modulu je trochu opožděn, zahájení distribuce předpokládáme na přelomu roku 2021/2022. Prozatím je tedy nová verze Gromy k dispozici pouze uživatelům bez grafického modulu. Ostatní rozšiřující moduly jsou již součástí nové verze.


Máte-li jakýkoli dotaz, na který nenaleznete odpověď na těchto stránkách, neváhejte nám jej, prosím, poslat mailem.

Děkujeme Vám za zájem o náš produkt.

28.3.2021: Groma v. 12.2.10.297
Groma v. 12.2.10.297 je připravena ke stažení zde.

Tato verze obsahuje modul WSGP s podporou protokolu TLS 1.2 a podporu NVF 5.5.

 
Testování nové verze Gromy
Připravujeme novou, zcela přepracovanou verzi Gromy v.13. Podrobnosti naleznete zde.
 
MySQL 8 není podporována
V databázi MySQL 8 došlo k mnoha změnám oproti starším verzím. V systému Groma prozatím tato verze není podporována (a to ani ODBC driver). Dlouhodobě otestovaná a doporučovaná verze je 5.6.22 a ODBC driver 5.3.7-win32. Na vyžádání poskytneme odkazy ke stažení.
 
PowerDraft CONNECT Edition nelze propojit s Gromou
V PowerDraftu CONNECT Edition byla ukončena podpora MDL aplikací a zároveň řada Power nepodporuje nativní aplikace (.ma + .dll). Není proto možno v této řadě spustit komunikační moduly pro propojení s Gromou.

Plné verze MicroStation a řady Power (PowerMap) se toto omezení netýká, v nich je podpora komunikačních modulů zachována.

 
Chyby ve výměnném formátu NVF 5.1
Soubory ve formátu NVF 5.1, vydávané od 10.11.2014, obsahují zcela zásadní chyby (duplicity, apod.). Na straně ČÚZK se pracuje na nápravě (oficiální zpráva zde). Prozatím v případě chyb při importu doporučujume vypnout import návrhů GP. Tato možnost je v importním dialogovém okně.
 
Chyba v ODBC driveru MySQL 3.51.30
ODBC driver 3.51.30 obsahuje chybu, kvůli níž se v okně s nastavením projektu zobrazuje pouze jeden projekt. Podrobnosti zde.