Vítejte na domovské stránce systému Groma

GROMA je geodetický systém pracující v prostředí MS Windows. Systém je určen ke komplexnímu zpracování geodetických dat od surových údajů přenesených z totální stanice až po výsledné seznamy souřadnic, výpočetní protokoly a kontrolní kresbu.

Na této stránce můžete získat informace o systému GROMA a jeho nadstavbách, bezplatné demonstrační verze, vzorová vstupní data a ukázkové výstupy. Naleznete zde i informace o cenách a distributorech, u nichž je možno systém zakoupit, a referenční částečný seznam uživatelů.


Distribuce nové verze Gromy, v.13, byla zahájena.

Popis změn mezi v.12 a v.13 naleznete zde, ceny upgrade naleznete v ceníku.

Groma v.13 obsahuje aktualizovanou verzi grafického modulu určenou pro práci s NVF 6.0, který je z ISKN vydáván od 15.4.2022. Podrobnosti zde.

Demonstrační verzi Gromy v.13 si můžete stáhnout zde, máte-li zájem o otestování, o testovací verzi můžete požádat zde.


Máte-li jakýkoli dotaz, na který nenaleznete odpověď na těchto stránkách, neváhejte nám jej, prosím, poslat mailem.

Děkujeme Vám za zájem o náš produkt.

Groma a NVF 6.0
ČÚZK zveřejnil informaci, že 18.4.2022 bude dokončena instalace nová verze ISKN, která bude pracovat s novou verzí výměnného formátu NVF 6.0 v kódování UTF-8.

Stávající verze Gromy import této verze NVF neumožňuje.

Podrobnosti se dozvíte zde.

 
15.6.2022: Groma v. 13.0.5.407
Groma v. 13.0.5.407 je připravena ke stažení zde.
 
2.5.2022: Groma v. 12.4.1.313
Groma v. 12.4.1.313 je připravena ke stažení zde.
 
PowerDraft CONNECT Edition nelze propojit s Gromou
V PowerDraftu CONNECT Edition byla ukončena podpora MDL aplikací a zároveň řada Power nepodporuje nativní aplikace (.ma + .dll). Není proto možno v této řadě spustit komunikační moduly pro propojení s Gromou.

Plné verze MicroStation a řady Power (PowerMap) se toto omezení netýká, v nich je podpora komunikačních modulů zachována.

 
MySQL 8 není podporována
V databázi MySQL 8 došlo k mnoha změnám oproti starším verzím. V systému Groma prozatím tato verze není podporována (a to ani ODBC driver). Dlouhodobě otestovaná a doporučovaná verze je 5.6.22 a ODBC driver 5.3.7-win32. Na vyžádání poskytneme odkazy ke stažení.
 
Chyby ve výměnném formátu NVF 5.1
Soubory ve formátu NVF 5.1, vydávané od 10.11.2014, obsahují zcela zásadní chyby (duplicity, apod.). Na straně ČÚZK se pracuje na nápravě (oficiální zpráva zde). Prozatím v případě chyb při importu doporučujume vypnout import návrhů GP. Tato možnost je v importním dialogovém okně.